Jūsu smadzenes un NEUROPTIMAL®

Es domāju, ka lieta, ko saistībā ar NeurOptimal® akcentēt visvairāk, ir veids, kā nodrošināt centrālās nervu sistēmas diezgan pārsteidzošo spēju adaptīvi uzņemt un izmantot informāciju.

NeurOptimal® sniedz šo informāciju tādā veidā un tādā tempā, kas ir piemērots tieši personai, kas tieši šajā brīdī trenē smadzenes.


Smadzenes ir centrālās nervu sistēmas centrs. Tā ir sarežģīta vadība, kas atbildīga par visu pārējo sistēmu kontroli organismā. Nav svarīgi, vai ir runa par fizisko, emocionālo vai garīgo - Jūsu smadzenes ir atbildīgas pār tām visām. Tās saņem un apstrādā informāciju no ķermeņa un apkārtējās vides, apstrādā un uzglabā informāciju, un izstrādā atbilstošu reakciju, turklāt lielākoties’ – bez apziņas iesaistes. Tas viss ir iespējams plaša un brīnišķīga neironu tīklojuma dēļ, ko sauc par centrālo nervu sistēmu.


Tiek lēsts, ka cilvēka smadzenēs ir 15 līdz 33 miljardi neironu, un katrs neirons var veidot līdz pat 100,000 sinaptisko savienojumu. Neironi sazinās šajā milzīgajā tīklā, izmantojot elektriskos signālus. Šie signāli var nākt gan no atsevišķiem neironiem, gan arī no dinamiskām neironu grupām. Šīs grupas reaģē uz noteiktām frekvencēm, piemēram, gaismu, kas atspoguļotas elektriskās izmaiņās, ko mēra uz skalpa.

Lai šo sistēmu būtu vieglāk saprast, iedomāsimies smadzenes kā smilšu kaudzi. Paņemot saujā visparastākās sausas jūrmalas smiltis un izbirdinot tās noteiktas formas traukā, tās ieņem noteiktu formu, visdrīzāk kaut ko līdzīgu kalnam vai pauguram. Smilšu graudiņi paši nostājas tur, kur katram ir visērtāk un izveidojas šī noteiktā forma. Tad, ja ar roku no kaudzes pamatnes izņemsim dažus smilšu graudus, ar laiku smilšu kalns atjaunosies pats, tukšajā vietā iebirs smiltis no augšas, un iepriekšējā forma atjaunosies. Tāpat notiek arī ar mūsu smadzenēm, neironi tajās savienojas mums neparedzamā veidā, taču tie savienojas tā, kā konkrētajā mirklī ir visērtāk un piemērotāk. Arī tad, ja kaut kas smadzeņu darbībā tiek bojāts, kādas traumas rezultātā, piemēram, lieliski nostrādā kompensējošie mehānismi, tātad, citas smadzeņu zonas sāk uzņemties traumēto zonu iepriekšējās funkcijas. Šī smilšu kaudze ir atvērta jauniem smilšu graudiem, tiem vienmēr tiks rasta vieta un pielietojums, tāpat arī ar jaunu informāciju smadzenēs, tā tiks saglabāta atmiņā un atsaukta, izmantota, tad, kad būs nepieciešama. Smilšu kaudze ir pašorganizējoša struktūra, tāpat kā smadzenes. Smadzenes pašas sevi spēj labot, kārtot, strukturēt, tām tikai vajadzīga informācija. Turklāt smadzenes, tāpat kā smilšu kaudze, ir adaptīvas, tās pielāgojas, lai kas arī notiktu. Tātad smadzenes ir atvērtas jaunai informācijai (jauniem smilšu graudiem), pašorganizējošas (smilšu graudi paši ieņems piemērotāko vietu kaudzē, bez programmēšanas), adaptīvas (smilšu graudi iebirs tieši tur, kur nepieciešams, arī tad, ja kaut kur radīsies caurums), sarežģītas (smilšu kaudze sastāv no liela daudzuma element - smilšu graudu, smadzenes - no neironiem).

Smadzeņu viļņi tiek ģenerēti, kad smadzenēs veidojas neironi. Tie komunicē savā starpā ar elektrisku signālu palīdzību, kurus varam novērot ar elektroencefelogrammas (EEG) palīdzību. Smadzeņu viļņus mēra kā regulāra cikla atkārtošanos reizi sekundē. Mērvienība tiek saukta par hercu (Hz) un, citiem vārdiem, tā mēra smadzeņu viļņu aktivitātes biežumus. Jo zemāks Hz skaits, jo lēnāka smadzeņu aktivitāte.

Smadzeņu viļņi nav nošķirti viens no otra. Netiek ģenerēti tikai viens vai daži smadzeņu viļņu veidi. Mūsu vispārējā smadzeņu aktivitāte ir šo frekvenču kombinācija, vienkārši daži viļņi ir spēcīgāki, citi – vājāk izteikti. Ko tas nozīmē? Galvenais ir līdzsvars. Svarīgi, lai ilgstoši nebūtu pārāk liela vai pārāk maza smadzeņu aktivitāte.

Citās neiroloģiskajās atgriezeniskās saites metodēs mērķis ir palielināt noteiktu smadzeņu viļņu amplitūdu, vienlaikus samazinot citus. Tas ir ļoti šaurs ceļš, jo smadzenes nevar fokusēties tikai uz vienu vilni. Strādājot šādā veidā, jūsu centrālā nervu sistēma var tikt pakļauta nevēlamām blakusparādībām. NeurOptimal® pieejā mēs tikai sniedzam informāciju smadzenēm par to, ko tās dara, ļaujot pašām pieņemt lēmumu par savu – optimālo – līdzsvaru, darbojoties pilnā frekvenču diapazonā. Un tas viss notiek dabiski!

RigaBrain smadzeņu treniņš

 1. Pēteris Urtāns stāsta par RigaBrain (VIDEO)
 2. Kā notiek RigaBrain smadzeņu treniņš?
 3. Iepazīsties ar RigaBrain smadzeņu treniņu (VIDEO)
 4. Kas ir RigaBrain smadzeņu treniņš?
 5. Vai es varu sevi pārpūlēt RigaBrain smadzeņu treniņos?
 6. 10 svarīgākie fakti par RigaBrain smadzeņu treniņu
 7. Cik cilvēki ir jau apmeklējuši RigaBrain smadzeņu treniņus Rīgā?
 8. Kā RigaBrain smadzeņu treniņos smadzenes spēj atmest negatīvos stāvokļus un apgūt atgriešanos tagadnes momentā?
 9. Kādā veidā RigaBrain smadzeņu treniņš strādā?
 10. Kas ir RigaBrain smadzeņu treniņa atgriezeniskā saite?
 11. Kas izstrādāja RigaBain metodi un cik ilgi tā tiek praktizēta?
 12. Kas tad notiek ar smadzenēm RigaBrain treniņa laikā (vienkāršais skaidrojums)?
 13. Medikamenti un RigaBrain smadzeņu treniņi
 14. Pārtraukumi RigaBrain smadzeņu treniņu laikā un CNS
 15. RigaBrain smadzeņu treniņi un atruna par statistiku un citu cilvēku rezultātiem
 16. RigaBrain smadzeņu treniņi un bērni
 17. RigaBrain smadzeņu treniņi, neuroplasticitāte, homeostāze un saistītie virzieni
 18. RigaBrain smadzeņu treniņš palielina CNS adaptivitāti
 19. RigaBrain smadzeņu treniņš un domāšanas paradumi
 20. RigaBrain smadzeņu treniņš un mūsu CNS ierobežotais potenciāls
 21. RigaBrain smadzeņu treniņš un neiroplasticitāte
 22. RigaBrain® smadzeņu treniņš un zinātne
 23. RigaBrain smadzeņu treniņš, CNS, turbulence un apzināšanās
 24. RigaBrains smadzeņu treniņu fenomena efekts
 25. Smadzeņu pielāgošanās spēja un RigaBrain smadzeņu treniņš
 26. Vai ir tā, ka ar RigaBrains smadzeņu treniņiem un smadzeņu viļņu palīdzību var panākt jebkāda veida sajūtas?
 27. Vai pēc RigaBrain smadzeņu treniņiem es kļūšu gudrāks vai līdzīgs supermenam?
 28. Vai RigaBrain izstrādā katram klientam atsevišķu RigaBrain smadzeņu treniņu plānu?
 29. Vai RigaBrain treniņi ir saistīti ar elektrošoku?
 30. Smēķēšana un RigaBrain smadzeņu treniņi
 31. NeurOptimal® LV
 32. Vai Jums interesē patiesi rezultāti?
 33. KAS IR NEUROPTIMAL® Neurofeedback?
 34. KĀ NEUROPTIMAL® STRĀDĀ?
 35. Kā notiek NeurOptimal treniņi?
 36. Cik treniņi?
 37. Vai sasniegtais rezultāts ir noturīgs laikā?
 38. Kas padara NEUROPTIMAL® pārāku par līdzīgām tehnikām?
 39. Jūsu smadzenes un NEUROPTIMAL®

Feedback and Knowledge Base